Вийшла історія негівського футболу
Субота, 29 жовтня 2016, 18:28

До 55-річчя негівського футболу відомий журналіст, спортивний коментатор, член Асоціації українських письменників Ростислав Михайловський видав книгу “Від “Сокола-Батька” до “Фортуни”, в якій висвітлює шлях, пройдений негівським футболом за 55 (!) років. 

 Команда заснована 29 травня 1961 року. У книзі подані всі етапи розвитку негівського футболу від часу створення. Автор розповідає про першопрохідців шкіряного м’яча в селі, про засновників футбольної команди Василя Миколайовича Бойка і Миколу Миколайовича Чолія, про перший склад команди, прем’єрний матч, перші перемоги і поразки, арбітрів, що обслуговували команду, називає кілька поколінь негівських футболістів і як змінювалася назва команди за 55 років, висвітлює, як прийшов копаний м’яч у Негівці, називає кращих гравців, команди за всю її історію, а саме: Петра Насаду, Дмитра Гавриліва, братів Караїмів — Василя та Степана, братів Михайлівих — Василя та Івана, Дмитра Поповича, братів Федоришиних — Івана та Романа, братів Колосів — Богдана, Романа та Юрія.

Не обминув автор й організаторів команди за 55 років. Книга складається із 12 розділів, у кожному з яких — злети й падіння негівського футболу. У книзі багато світлин, що ілюструють історію футболу в селі.

Не оминає автор і сучасного стану негівського футболу, відображаючи тріумфальні сезони команди 2013 і 2016 років. Називає героїв цих сезонів: Тараса Федоришина, Олега Яковину, Василя Микитюка, братів Ющишиних — Миколу та Івана, Олега Насаду та юних обдарувань негівського футболу: Дмитра Бербеця і Ростислава Чолія. В останньому розділі автор, колишній футболіст і арбітр, звертається до майбутніх поколінь негівських футболістів і закликає продовжити славні традиції своїх попередників за 55 років.

Книга присвячена успішному виступу команди у сезоні-2016. Розрахована на широке коло любителів найпопулярнішої в світі гри мільйонів — футболу.

Ярослав БОЛОХІВСЬКИЙ, Вісті Калущини
 

You have no rights to post comments