Футболу — бути, але… з поправкою
П'ятниця, 22 липня 2016, 14:48

600pxSoccer ball

“Вісті Калущини” уже писали, що в 2016 році виникла проблема із фінансуванням Калуської районної організації фізкультурно-спортивного товариства “Колос”, оскільки програма фінансової підтримки вчасно не була винесена на сесію районної ради. Програму розглянули на четвертій сесії, але відправили на доопрацювання.

19 липня питання “Про районну цільову програму розвитку фізичної культури і спорту в Калуському районі на 2016 рік” було знову винесено на розгляд депутатів (доповідач — Володимир Луцький, голова Калуської районної організації ВФСТ “Колос”, голова федерації футболу Калуського району). Відповідно до  програми, обсяг фінансування повинен був складати 170 тис. грн (120 тис. грн — з районного бюджету, 50 тис. грн — з інших джерел). Видатки повинні були бути спрямовані на проведення змагань з футболу, волейболу, настільного тенісу, шахів тощо та на утримання апарату Калуської районної організації ВФСТ “Колос”. 

Проте депутат районної ради Василь Турчин вніс пропозицію скоротити  апарат ВФСТ “Колос” з 2  до 1,5 штатних одиниць, а кошти на проведення заходів спрямувати у відповідні сільські ради. Цю пропозицію підтримав 21 депутат, 7 утрималося. “Володимиру Луцькому, — зазначив “Вістям Калущини” заступник голови райради Віктор Гільтайчук, — доручено переробити програму відповідно до внесеної пропозиції. Тоді на наступній сесії райради буде винесено питання про фінансування  ВФСТ “Колос”. 

Таке рішення не задовольнило ні футболістів, ні голову ВФСТ “Колос”, який тепер не знає, що робити, адже з початку року в апараті товариства числилося 2 штатні одиниці. Тож на сесії Володимир Луцький оголосив, що рішенням виконкому Федерації футболу Калуського району, за пропозицією представників команд, було вирішено припинити на невизначений термін проведення спортивних змагань під егідою ВФСТ “Колос” та Федерації футболу.

Впродовж багатьох років ВФСТ “Колос”, зокрема й районні організації, — прокоментував “Вістям Калущини”голова Калуської районної організації ВФСТ “Колос” Володимир Луцький, — фінансуються відповідно до Постанови Кабінету Міністрів №1476 від 2000 р. “Про заходи щодо підтримки діяльності кооперативно-профспілкового фізкультурно-спортивного товариства “Колос” агропромислового комплексу”. Чомусь тільки саме в нас цьогоріч виникла з цим проблема, — висловлює свою думку Володимир Луцький. — Перед першою сесією райради, коли мали затверджувати бюджет (8 грудня 2015 р., — авт.), на засіданні бюджетної комісії голова цієї комісії Василь Турчин запропонував написати програму розвитку фізичної культури й спорту в районі, яка буде розглянута на наступній сесії. Ми написали програму, але з невідомих мені причин вона не була затверджена керівництвом райдержадміністрації до другої сесії, яка відбулася 27 січня 2016 р. Третя сесія, яка відбулася 17 березня, була позачерговою, і на ній розглядалося тільки одне питання. На четвертій сесії, яка відбулася 21 квітня, програму нарешті було винесено на розгляд, проте депутат райради Михайло Матківський зазначив, — стверджує Володимир Луцький, — що вона потребує доопрацювання. Оскільки програма не була прийнята, а футбольний сезон мав розпочинатися, проведення змагань —  Чемпіонату, Першості та Кубку з футболу — опинилося під загрозою. Тож було зібрано розширений виконком Федерації футболу, на якому вирішено все-таки проводити змагання — без фінансування, до п’ятої сесії, коли програму буде прийнято. Після того, як на п’ятій сесії депутати все-таки прийняли програму, але знову відправили її на доопрацювання, не виділивши коштів на фінансування, виконком ФФКР прийняв рішення припинити проведення всіх змагань”.

 
За матеріалами газети "Вісті Калущини"

 

 

You have no rights to post comments