"Фортуна" здивувала футбольну Калущину
Четвер, 07 листопада 2013, 18:25

Створена три роки тому з учнів, що навчалися в Негівській ЗОШ І-ІІ ступенів, ця команда вперто долала сходинки вгору в другій лізі районної першості. На початку сезону 2013 року ніхто і подумати не міг, що негівська «Фортуна» гратиме в плей-оф і стане переможцем в поєдинку за вихід до першолігового чемпіонату Калущини.

Перше коле команда завершила в середині турнірної таблиці. Та вже в другому атакуючий порив негівчан не можна було зупинити. І це відчули на собі гавці футбольних клубів «Копанки», «Станькова-2» і «Лука».

Просто чудову гру видали негівські хлопці у матчах плей-оф з командами Бабина Зарічного за вихід до першої ліги та Войнилова за чемпіонство в другій лізі першості району. Воля до перемоги подолала всі бар'єри, які були на їхньому шляху. Негівчани здобули першість, про яку навіть не мріяли, здивувавши футбольну Калущину.

Хто ж кував перемогу в сезоні 2013 року? Це, безперечно, передусім капітан «Фортуни», її стержневий гравець і організатор атак Володимир Протецький. Саме з приходом у колектив цього талановитого футболіста, який зорганізував навколо себе собі подібних, в Негівцях нарешті з'явилася хороша футбольна команда. Він - душа команди, її мотор.

У другому колі першості району після майже півторарічної перерви повернувся до «Фортуни» Олег Яковина. Набутий ним досвід в юнацькому складі ФК «Калуш» допоміг негівчанам посісти друге місце в другій групі першості району та потрапити в плей-оф. Олег -центральних захисник і саме йому не раз доводилося «підчищати» огріхи своїх партнерів по команді. І з цим завданням футболіст добре справлявся.

Фігурою №3 у «Фортуні» можна назвати ще зовсям юного голкіпера Тараса Федоришина. Це його просто блискуча гра в матчах плей-оф дозволила здобути негівчанам першість.

Гарматними ударами й неперевершеними фінтами відзначався в поєдинках кращий голеадор негівської команди Василь Микитюк. Його «пушки» надовго запам'ятаються воротарям з команд суперників.

Постійно був націлений на ворота ще один нападник «Фортуни» Василь Журба. Його вміння опинитися в потрібному місці в потрібний час - заслуговують похвали.

Добрими словами негівські вболівальники відгукуються про братів Івана та Миколу Ющишиних. Реактивна швидкість Миколи та надійність Івана неодноразово приносили користь команді. Хороший дриблінг і вміння ввести суперника в оману демонстрував на полі юний Олег Яців. Багато разів він ставив у незручне становище суперників, отримуючи за це оплески вболівальників.

Другий сезон виступає за «Фортуну» Василь Атаманчук. У цього талановитого юнака ще все попереду. Однак його гра в сезоні 2013 року теж заслуговує похвали. Як і Тараса Мельника, який замінив на полі свого батька Василя, котрий грав у першому колі.

Якщо говорити про футбольні династії, то не можна оминути сім'ю Федоришиних. Батько Богдан, якому вже давно за сорок, виходить на гру зі своїми синами Тарасом і Олегом, котрий в цьому сезоні закріпився в основі команди й не раз забивав вирішальні голи.

Чималий вклад у перемогу «Фортуни» зробив і її ветеран Степан Микитюк, який передає свій багатий футбольний досвід молодим. Добре вписувався у гру команди і Тарас Журба. Володіючи сильним ударом, він неодноразово вражав ворота суперників.

Плеймекером команди та автором багатьох голів, які вирішували долю матчу, був Олег Насада. Його чудова гра головою, вміння виконувати «стандарти» та спортивна злість в багатьох матчах допомагали негівчанам проявляти волю до перемоги та класти суперника «на лопатки».

На заміну в поєдинках, які проводила «Фортуна, виходили Ростислав Чолій і Дмитро Бербець. Вони ще зовсім юні, однак гру команди не портили. А досвід - справа набувна, і він ще до них прийде.

Варто згадати і представника команди Миколу Поповича, який хоч і не часто, та все ж з'являвся на полі. Йому футболісти «Фортуни» завдячують за вмілу організацію поїздок на матчі, що проводились на полях суперників, та за суддівство у виїздних поєдинках.

Переможцем другої ліги першості району з футболу «Фортуна» стала і завдяки гарячій підтримці своїх фанів: ветерана вболівальницького цеху Володимира Ягупи, братів Петра і Володимира Насадів, Степана і Василя Караїмів, Володимира і Василя Бербеців, Івана та Ярослава Сеньковських, а також Мирона Родзінського, Романа Федоришина та багатьох інших. І, звісно, слід подякувати спонсорові команди - підприємцю Василю Лесюку.

Чемпіонство в другій лізі першості району з футболу - це вже третя вершина, здобута негівськими футболістами за всю історію існування команди (заснована в 1961 році). У 1962 році негівчани були другі в першості Войниліського району, а в 1980 році виступали у фіналі Кубка Калущини з футболу, програвши вирішальний матч команді з села Кропивник.

Ростислав Михайловський

 
Коментарі  
  •  
  •  

#2 Іванко » 08.11.2013, 12:05

цікаво хто з гравців негівської команди ще три роки тому ходив у школу,,,,,напев но у пана Михайловського почалися провали у пам,яті))))це по перше.
+1 +−

Іванко

  •  
  •  

#1 Іванко » 08.11.2013, 12:00

?
0 +−

Іванко

You have no rights to post comments